Przeczytaj zanim kupisz swoje nowe okulary korekcyjne

Faktem jest, że prędzej czy później temat okularów dosięgnie również Ciebie. W Polsce coraz większy odsetek ludzi korzysta z okularów korekcyjnych. Główną przyczyną tego zjawiska są często długie godziny spędzone przed ekranem monitora lub smartfona bez przerwy.

Pewnie Tobie też zdarzyło się odejść od ekranu komputera i kolejne 30 min spędzić na telefonie. Niestety nasze oczy odpoczywają i relaksują się podczas patrzenia w dal, natomiast długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, na bliskich odległościach bardzo mocna eksploatuje nasz wzrok i niestety nasza ostrość widzenia w dal zaczyna szwankować. Na szczęście na ratunek przychodzą nam okulary korekcyjne. Czym kierować się podczas wyboru nowej pary? Na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Jakie okulary korekcyjne wybrać?

Odpowiedź wydaję się oczywista: ładne, wygodne i trwałe. Oczywiście, jak to często bywa łatwo to jest w teorii. Szczególnie trudno mają osoby, które okulary korekcyjne wybierają po raz pierwszy. Trudno im zaakceptować swój nowy wygląd. Wtedy najczęściej Klient mówi: „jak ja wyglądam”, „okulary nie są dla mnie”. Często to kwestia nastawienia, część ludzi uważa, że okulary korekcyjne to pewnego rodzaju ujma oznaczająca dysfunkcję narządu wzroku, czyli słabość. Otóż jest to bardzo płytkie myślenie, ponieważ przeprowadzone badania wykazały, że osoby w okularach korekcyjnych postrzegane są jako bardziej inteligentne, zamożne.

Wybierając okulary korekcyjne zwróć uwagę na:

  • wielkość okularów – stojąc prosto przed lustrem zauszniki okularów nie powinny się ani rozjeżdżać na bok,i ani składać do środka, zwróć uwagę aby nie uciskały skroni
  • komfort oprawki – zwróć uwagę jak ciężar okularów rozkłada się na nosie, jeśli zaleceniem są okulary do komputera lub do noszenia na co dzień musi być Ci w nich wygodnie
  • kształt okularów – twarz okrągła – wybierane tutaj będą okulary prostokątne; twarz kwadratowa – wybieraj oprawki zaokrąglone, kształt twarzy owalny – do tego typu nie ma preferencji, masz do dyspozycji całą gamę okularów. Dowiedz się jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Zobacz też:  Czarnuszka – nieoceniony skarb dla Twojego zdrowia!

Gdzie kupić okulary korekcyjne?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup okularów korekcyjnych przez Internet. Jest to szybkie, wygodne i zyskujemy dostęp do szerokiej gamy modeli. Jednak przed zakupem warto sprawdzić, czy sklep ma odpowiednie doświadczenie i czy dobrze wykonują swoją pracę. Możesz to zrobić na podstawie opinii, ale także na podstawie rozmowy telefonicznej lub mailowej z doradcą, którego zadaniem jest pomoc w wyborze idealnej pary okularów. Salony optyczne online posiadają również wirtualne przymierzalnie, dzięki czemu możesz przymierzać różne modele bez wychodzenia z domu. Jest to wygodne i z pewnością zaoszczędzi Ci dużo czasu, które będziesz mogła wykorzystać w lepszy sposób niż chodzenie od optyka do optyka. Wszystkie wyżej wymienione kryteria spełnia sklep sprzedający oprawki do okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Niezależnie do wyboru kieruj się przede wszystkim zdrowiem swoich oczu i w tej kwestii zawsze wybieraj ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *