Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Koszt stworzenia prostej strony internetowej zależy od kilku czynników, w tym technologii, jaka zostanie użyta przy jej tworzeniu, przeznaczenia strony, jej wielkości i doświadczenia firmy, która będzie się zajmowała jej wykonaniem. Można przyjąć, że proste strony kosztują około 5 tys. zł, a niezbyt duże sklepy internetowe tworzy się od 10 tys. zł wzwyż. Jednak cena usługi to nie cały koszt, który będziesz musiał ponieść, jeśli zdecydujesz się na postawienie własnego bloga, strony firmowej lub sklepu internetowego.

Ile kosztuje stworzenie prostej wizytówki?

Prostą wizytówkę możesz stworzyć samodzielnie lub z pomocą freelancera. Rzadko opłaca się do niej zatrudnić dużą agencję, chyba że wiesz, że strona w niedługim czasie będzie rozbudowywana. Koszt stworzenia wizytówki, czyli strony typu one-page (jednostonicowej z formularzem kontaktowym), wynosi w 2024 roku od 1000 do 2000 zł. Do ceny tej będziesz musiał dodać koszt utrzymania strony na serwerze (ok. 400 zł rocznie) oraz koszt domeny (około 150 zł rocznie lub więcej).

Powyższe koszty możesz zredukować korzystając z wizytówek, które udostępniają serwisy zrzeszające specjalistów. Np. WhitePress umożliwia stworzenie estetycznej wizytówki dla dziennikarzy, a Forumoteka pozwala na stworzenia forum dyskusyjnego, strony lub bloga. Zaletą naszego serwisu jest dużo tańszy hosting i sprawdzony system WordPress, który możesz dowolnie rozbudowywać, korzystając ze sprawdzonych szablonów i darmowych motywów. Stworzona w nim strona internetowa daje praktycznie takie same możliwości, jak ta stworzona na własnym hostingu.

Ile kosztuje stworzenie bloga?

Firmy oferują stworzenie bloga w granicach 4-8 tys. zł, w zależności od wymagań zleceniodawcy. Taki blog zazwyczaj posiada stronę główną, stronę kontaktową, stronę „O nas” oraz mniej lub bardziej rozbudowaną sekcję blogową z podziałem na kategorie. Może mieć zaimplementowane rozwiązania specyficzne dla tematyki bloga, np. system rankingowy, listę zakupów produktów potrzebnych do sporządzenia potrawy itp.

Zobacz też:  Tania strona internetowa - jak ją zrobić?

Możesz też założyć bloga samodzielnie płacąc jedynie za instalację WordPressa i współdzielenie hostingu na Forumotece. Serwis ten umożliwia stworzenia bloga niskim kosztem z wykorzystaniem subdomeny renomowanego serwisu i migrację strony w dowolnym momencie na własny serwer lub podpięcie własnej domeny. To dobry sposób, aby przetestować swoje umiejętności obsługi prostego systemu CMS, budować portfolio i cieszyć się własną stroną www.

Ile kosztuje stworzenie strony dla sklepu internetowego?

Stworzenie strony dla sklepu internetowego zazwyczaj jest najdroższe (więcej kosztuje jedynie stworzenie aplikacji) i kosztuje od 10 tys. w górę.

Warto wspomnieć, że nie ma górnej granicy, jeśli chodzi o koszt stron internetowych. Często można spotkać oferty rzędu 25 i więcej tys. zł. Takie strony mogą być szyte na miarę i spełniać dodatkowe standardy bezpieczeństwa lub wymogi prawa.

Analizując cenę strony internetowej zawsze warto mieć na uwadze cele biznesowe. Stworzony serwis powinien przynosić dochód i zrekompensować często wysoki koszt początkowy postawienia nowej strony.

Co składa się na koszt stworzenia strony internetowej?

Na koszt stworzenia strony internetowej składają się praca: grafika i programistów (frontend developera i backend developera). Poza tym firmy nakładają marże ze względu na koszty działalności. W większych firmach zatrudnia się też osoby do obsługi klienta, projekt menadżerów, CEO i inne osoby. To dlatego korzystanie z usług freelancera może być tańsze. Z drugiej strony większa firma zazwyczaj korzysta z usług specjalistów w wąskich dziedzinach, co sprawia, że są oni fachowcami w swojej specjalizacji.

Jednak koszt stworzenia strony internetowej, to nie tylko praca specjalistów. Często cena zawiera zakup domeny i hostingu, a także prace serwisowe przez pierwsze miesiące. I tutaj zaczyna się zazwyczaj problem. Po pierwszych miesiącach nie powinno być wiele poprawek i aktualizacji. Te są najbardziej potrzebne w serwisach, które istnieją od dłuższego czasu. Dlatego powinieneś rozważnie podchodzić do różnego rodzaju gwarancji i ubezpieczeń, które zwiększają koszt postawienia strony.

Zobacz też:  Strategie zwiększania widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwania lokalnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *